Półkolonie – program i zasady organizacyjne

PÓŁKOLONIE

Zasady organizacyjne

 

Wszystkie bieżące informacje dotyczące półkolonii najszybciej będą się pojawiały na stronie

www.uksbasketfun.pl

 

Bardzo proszę zapoznać się z poniższymi informacjami!

 

PROGRAM SP 113 turnus I, gr. 1-4 lato 2018

PROGRAM SP 113 turnus I, gr. 5-8 lato 2018

PROGRAM SP 113 turnus I, gr. 9-12 lato 2018

PROGRAM SP 113 turnus I, gr. 13-16 lato 2018

 

PROGRAM SP 113 turnus II, gr. 1-4 lato 2018

PROGRAM SP 113 turnus II, gr. 5-8 lato 2018

PROGRAM SP 113 turnus II, gr. 9-12 lato 2018

PROGRAM SP 113 turnus II, gr. 13-16 lato 2018

PROGRAM SP 113 turnus II, gr. 17-18 lato 2018

 

PIERWSZY DZIEŃ PÓŁKOLONII

 • W związku z organizacją półkolonii nie ponoszą Państwo żadnych dodatkowych opłat (bilety wstępu, przejazdy…).
 • Przy wejściu do szkoły będzie informacja, w którym miejscu (piętrze, części szkoły) znajdują się sale przeznaczone dla grup półkolonijnych.
 • Dzieci zapisujemy do grup pierwszego dnia półkolonii. Uczestnicy, w miarę możliwości, będą dzieleni na grupy pod względem wieku i ewentualnych przyjaźni.

 

Proszę by przyjechali Państwo odpowiednio wcześniej (ok. godz. 7.00) i zgłaszali podczas podziału, że dzieci/rodzeństwa chcą być w jednej grupie. Przyjazd na ostatnią chwilę rodzi wiele nieporozumień związanych np. z brakiem miejsca w danej grupie, poza tym dezorganizuje pracę wychowawców i zaburza plan całej półkolonii.

 

Dwie/cztery ostatnie grupy są przeznaczone dla dzieci z klas IV-VII, pozostałe grupy dla dzieci z klas I-III. Listy podziału na grupy zostaną wywieszone przy salach, razem z programem półkolonii.

 • Proszę przestrzegać funkcjonowania grupy półkolonijnej zgodnie z zapisem dzieci pierwszego dnia półkolonii. (Nie zamieniamy dzieci w grupach, po ustaleniu pierwszego dnia).
 • Ze względu na dużą ilość dzieci, dopiero po przydzieleniu dziecka do grupy będą Państwo wiedzieli, który program realizuje Państwa dziecko (program będzie wywieszony przy sali grupy).
 • Pierwszego dnia zbieramy zgody na samodzielny powrót dziecka do domu, odbiór dziecka przez osobę nie będącą opiekunem prawnym, zgodę na zajęcia w parku trampolin. Zgody dostępne są na stronach szkół, oraz na www.uksbasketfun.pl. Do wypełnienia zgód niezbędna jest znajomość nr dowodu osobistego Państwa (rodzica/opiekuna prawnego) i osoby, którą chcecie Państwo upoważnić do odbioru dziecka. Dlatego bardzo prosimy, aby mieli Państwo przygotowane zgody o których mowa podczas zapisu dzieci do grup.
 • Również pierwszego dnia wychowawcy będą zbierali numery Państwa tel., inf. o ewentualnych uczuleniach na pokarmy, rozmiar obuwia.

 

ZASADY PRZYPROWADZANIA I ODBIORU DZIECI Z PÓŁKOLONII

 • Jeśli dziecko może samodzielnie wracać po półkolonii do domu lub być odebrane przez osobę nie będącą rodzicem/opiekunem prawnym, proszę przygotować dokument, że wyrażają Państwo na to zgodę i przekazać wychowawcy pierwszego dnia półkolonii. (Stosowne oświadczenia/upoważnienia są do pobrania na stronie, będą również wydrukowane, przygotowane w salach. Proszę jednak, kto z Państwa ma możliwość, o wydrukowanie oświadczenia/zgody wcześniej i przekazanie wypełnionego wychowawcy).
 • Proszę, aby przyprowadzali Państwo dzieci od godz. 7.00 do godz. 7.45, chyba że będą zajęcia zaplanowane w terenie na godz. 8.00 – to odpowiednio wcześniej. Jeśli są wycieczki i mamy umówione warsztaty, wychowawcy zbierają grupy i wychodzą o umówionej godzinie.
 • Ze względów bezpieczeństwa, nie wyrażamy zgody na dowożenie dzieci w jakiekolwiek miejsce, gdzie np. mają odbywać się zajęcia.
 • Proszę zgłaszać wychowawcy przyprowadzenie i odbiór dziecka z półkolonii.
 • Dzieci przyprowadzamy i odbieramy ze Szkoły. Bardzo proszę nie odbierać dzieci podczas powrotu z wycieczek: na przejściach dla pieszych, w tramwajach, na przystankach tramwajowych, z chodnika w drodze do szkoły. Jest to niebezpiecznie! Poza tym wychowawcy muszą sprawdzić i odnotować komu dziecko oddają.

 

ZAOPATRZENIE DZIECKA NA PÓŁKOLONIE

 • Uczniowie szkoły, w której jest półkolonia, nie korzystają z zamykanych szafek, jeśli takie posiadają. Wszystkie rzeczy (strój sportowy, buty zmienne, itp. trzymamy w salach/przygotowanych szatniach).
 • Podczas półkolonii codziennie będą odbywały się zajęcia sportowe- proszę zaopatrzyć dzieci w strój sportowy (świeża koszulka, spodenki i skarpety), buty zmienne – sportowe, gumkę do długich włosów!
 • Proszę, aby każde dziecko miało ze sobą plecak na prowiant i wodę, w którym zmieści się także worek ze strojem sportowym.
 • Proszę, aby każde dziecko miało ze sobą na kręgielni skarpety i buty zmienne na białej podeszwie.
 • Proszę zaopatrzyć dzieci w bidony/butelki, woda do picia będzie na miejscu.
 • Bardzo proszę ubierać dzieci stosownie do panujących warunków atmosferycznych. (np. czapeczka w upalne dni, kurtka przeciwdeszczowa, kalosze w deszczowe dni)
 • Strój do parku trampolin: getry/dresy, koszulka sportowa, skarpety antypoślizgowe!
 • Proszę, by dzieci jadły rano śniadanie i miały ze sobą kanapki. Dzieci na półkolonii dostają owoc, wodę, soczek i obiad.
 • Proszę nie dawać dzieciom pieniędzy. Nie będziemy nic kupować podczas wyjść,
 • Proszę by dzieci każdego dnia miały ze sobą rzeczy na kąpielisko (ręcznik, kąpielówki/strój, krem do opalania/po opalaniu, czapeczka).
 • W SP 113 będą zajęcia na basenie krytym – proszę codziennie o strój na basen (kąpielówki/strój, ręcznik, klapki, okularki).

 

Ponadto:

Na każdych zajęciach i warsztatach są instruktorzy, proszę się nie obawiać, że dziecko czegoś nie umie i sobie nie poradzi. Program szczegółowy jest uzależniony w dużej mierze od MPK, więc proszę się nie denerwować, jeśli grupa już powinna wrócić do Szkoły, a jeszcze jej nie ma.

 

Podczas półkolonii obowiązuje zakaz używania telefonów i gier.

 

Pliki do pobrania:

CO KAŻDY PÓŁKOLONISTA MIEĆ POWINIEN!

Oświadczenie – samodzielny powrót dziecka

Regulamin JumpWorld

Upoważnienie-odbiór dziecka sp 113

Zgoda na zajęcia w JumpWorld