XIX Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

2 marca 2018 r. odbyła się kolejna, już XIX edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego. W tym roku w zmaganiach o tytuł Mistrza Ortografii 2018 wzięło udział 90 uczniów klas VI-VII z wielu wrocławskich szkół podstawowych. Po uroczystym przywitaniu wszystkich zgromadzonych przez panią dyrektor Martę Hołub, uczestnicy udali się wraz z dyktującymi do przydzielonych sal, by zmierzyć się z przygotowanym dyktandem. A zadanie było naprawdę niełatwe! W tekście aż roiło się od pułapek ortograficznych. Jednak niektórzy poradzili sobie bez większych problemów. Spośród wszystkich uczestników wyłoniono sześciu najlepszych z najlepszych i przyznano tytuły Mistrza Ortografii, Wicemistrza Ortografii, II Wicemistrza Ortografii oraz trzy wyróżnienia.

Uroczyste wręczenie nagród i statuetek odbyło się 6 kwietnia 2018 r. Poniżej prezentowane są zdjęcia z tego wydarzenia.