Srebro naszych siatkarzy

Bardzo dobrym wynikiem w Finałowym Turnieju Volleymanii, mogą pochwalić się nasze siatkarki i siatkarze, trenujący pod okiem Tomasza Wieliczko w Młodzieżowym Domu Kultury „Fabryczna”. Turniej rozgrywany był tradycyjnie na hali Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu w dniu 13 maja br., który okazał się szczęśliwy dla naszych uczniów.

Zawody rozgrywane były systemem play – off, a zespoły podzielone na „ósemki” zgodnie z miejscami, które zajmowały w ligach. Dwa nasze zespoły w kategorii „3” dziewcząt i „4” chłopców znalazły się w pierwszych ósemkach z prawem gry o medale. Oba zespoły rozegrały najtrudniejsze pierwsze mecze w swoim siatkarskim dorobku.

Chłopcy trafili na zespół SP 3 – Mistrzów Wrocławia, a dziewczęta na SP 83, z którą zawsze toczyliśmy zacięte i wyrównane mecze, naprzemiennie kończące się wygraną jednej bądź drugiej drużyny. Do tego nasi zawodnicy musieli uporać się z presją, jaka towarzyszyła pierwszemu meczowi, bowiem przegrana zamykała drogę do medalu, dając jedynie możliwość gry o miejsca 5-8. Na szczęście nasi wygrali z przewagą dwóch punktów i mogli cieszyć się z awansu do „final four”.

Nie mniej emocji dostarczyli chłopcy w meczu półfinałowym, w którym trafili na SP 97 o siatkarskim profilu sportowym. Za to dziewczęta łatwo pokonały SP 58, z którą przegraliśmy w walce o „final six” Mistrzostw Wrocławia. Nasi uczniowie dopiero w finale musieli uznać wyższość rywali. Chłopcy ulegli silnej drużynie SP 50, a dziewczęta SP 97. Obie szkoły to oczywiście klasy sportowe o profilu siatkarskim trenujące pod patronatem Impel Wrocław i Gwardii Wrocław, ale naszym uczniom należą się brawa za dzielną walkę i zaangażowanie na zawodach oraz treningach.  Nieco mniej szczęścia miały zawodniczki pierwszego zespołu SP 113 w kategorii „4”, które na poprzedzającym finał turnieju zajęły 1 miejsce poza czołową „ósemką” i walczyły w przedziale miejsc 9-16. Dziewczęta zakończyły rywalizację ostatecznie na 10 pozycji.

Naszą Szkołę reprezentowali:

CZWÓRKI DZIEWCZĄT: