Sukces na otwarcie sezonu siatkarskiego

imag0887Za nami pierwszy turniej Volleymani – projektu skierowanego do dziewcząt
i chłopców 28 szkół podstawowych z Wrocławia. Tym razem rywalizowaliśmy w kategorii „4” . Jest to ostatnia z form minisiatkówki, skierowana do uczniów klas szóstych, choć
w naszym składzie znaleźli się też młodsi zawodnicy.

Naszą szkołę reprezentowały 3 zespoły: dwa zespoły dziewcząt i jeden chłopców. Wszystkie zespoły dzielnie walczyły, starając się zająć jak najlepsze miejsca w swoich grupach, ponieważ od tego zależeć będzie, w jakiej lidze będzie występować dany zespół.

Dziewczęta rozgrywały w swoich grupach po 5 meczy, z których oba zespoły wygrały 3, a w dwóch musiały uznać wyższość rywalek. Obie drużyny zajęły miejsce między 13 a 18 wśród 34, które przystąpiły do rywalizacji. Oba zespoły będą rywalizować w lidze III.

Najlepiej zaprezentowali się chłopcy, którzy wygrali ten turniej. Chłopcy również rozegrali 5 meczy, z tym że 4 mecze w grupie eliminacyjnej, którą wygrali oraz 1 mecz finałowy, w którym zmierzyli się ze zwycięzcą drugiej grupy eliminacyjnej. Jest to ogromny sukces biorąc pod uwagę fakt, że rywalami w eliminacjach były takie szkoły jak SP 50 czy SP 97, w których funkcjonują klasy sportowe o profilu piłka siatkowa.

Naszą szkołę reprezentowali:
Zespół I dziewcząt: Aleksandrowicz Magda, Czechowicz Aleksandra, Gross Aleksandra, Rudkowska Maja
Zespół II dziewcząt: Filar Aleksandra, Fleszar Oliwia, Gołębiowska Zuzanna, Kubacka Jowita, Płaskocińska Monika, Skowron Aleksandra
Zespół chłopców: Bałuszyński Kacper, Bednarczuk Jakub, Dembowski Miłosz, Stańczewski Kacper, Mateusz Zimierski

Zobacz filmy ze zmagań naszych siatkarzy:

Tomasz Wieliczko